Google Harita Kaydı

Google Harita Kaydı2021-04-14T15:54:11+03:00

Google Haritada Halâ Yok Musunuz?

Google Haritalar neden bu kadar önemli? Google aramalarının %46’sı konum bilgisi ile ilgili. Yapılan araştırmalar konum araması yapanların %82’si bir mağazayı aradığı veya ziyaret ettiğini göstermektedir.

Google My Business nedir?2021-01-21T21:16:32+03:00

Google My Business (Google Benim İşletmem) , işletme sahiplerinin Google haritalardaki işletmelerinin profillerini yönetmeleri ve optimize etmeleri için ücretsiz bir araçtır. Bir Google My Business profili, genellikle işletmenizin adını, konumunu ve çalışma saatlerini içerir.

Google Haritalar pazarlaması nedir?2021-01-21T21:16:33+03:00

Google Haritalar pazarlaması, işletmelerin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almaları için hizmet saatleri ve müşteri yorumları gibi Google Benim İşletmem profillerine alakalı bilgileri ekledikleri bir süreçtir. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak, işletmenizin görünürlüğünü arttırır.

Google Haritaların SEO’ya etkisi var mı?2021-01-21T21:16:33+03:00
Günümüzde bir işletmenin Google Haritalarda yer alması sosyal bir kanıt göstergesidir ve bir işletme için her şeydir.  Müşterilerinizde güveni bu şekilde kazanırsınız. Google Haritalar için SEO, müşterilerin işletmeniz için yorum (inceleme) bırakabileceği ve sitenizi Google aramalarında yorumlara göre sıralayabileceği bir platform sağlar.
Yerel haritalar  için yapılan SEO, her tür işletmeye yüksek nitelikli yerel trafiği yönlendirir.

Daha üst sıralarda yer almanız için ne yapmanız gerektiğini bilmek ister misiniz?

Kim bilir? ORSA Medya, başınıza gelen en iyi şey olabilir! Yerel aramalar için Google My Business optimizasyonunu doğru bir şekilde gerçekleştiren bir işletme daha fazla gelir sağlar. İyi yapılandırılmış Google haritalar  stratejiniz varsa, yerel bölgenizde işletmenizin türünü arayan müşteriler, rakiplerinizi bulmadan önce sizi bulacaklardır.

Go to Top