Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları2021-04-14T15:57:20+03:00

Daha Fazla Trafik ve Daha Fazla Dönüşüm

Sosyal medya reklamları ile işletmeniz, marka bilinirliği oluşturmaya başlar ve Facebook, Instagram, Youtube ve daha fazla sosyal medya platformlarından bu reklamlar sayesinde ürünleriniz, kampanyalarınız, duyurularınız vs. tanıtılır ve buna dayalı olarak satış hacminiz arttırılır.

İşletmem için gerçekten sosyal medya reklamına ihtiyacım var mı?2021-01-21T21:16:32+03:00

2020 verilerine göre sosyal medya kullanıcı sayısı dünya genelinde 3.80 milyara ulaşmış durumda. Dünya genelinde her iki kişiden biri sosyal medya kullanmaktadır. Sosyal medya pazarlaması, işletmenizin televizyon reklamları ve reklam panoları gibi diğer pazarlama stratejilerinden daha büyük bir kitleye daha hızlı ulaşmasına yardımcı olabilir. Ücretli reklamlar, organik gönderiler, marka farkındalığını artırmaya ve işletmeniz için erişimi artırmaya yardımcı olacaktır.

Sosyal medya reklamcılığına ne kadar ayırmalıyım?2021-01-21T21:16:33+03:00

Bir reklam kampanyası için sosyal medya hedeflerinizi anlayarak, hedeflerinize etkili bir şekilde ulaşmak için bir bütçe belirleyebilirsiniz. Takipçilerinizi artırmak mı istiyorsunuz? İnsanları web sitenize yönlendirmek mi istiyorsunuz? Dönüşümleri veya olası satışları artırmak mı istiyorsunuz? Özel pazarlama hedeflerinizi karşılamak için reklamlarına yeterli şekilde bütçe ayırmanız gereklidir. Rakipleriniz sosyal medyada reklam veriyor mu? Rakipleriniz ile rekabet etmek için sosyal platformlarda size de reklam verip sosyal mecralarda olmalısınız!

Bir reklam ile sosyal medyadaki bir gönderi arasındaki fark nedir?2021-01-21T21:16:33+03:00

Organik (ücretsiz) ve ücretli sosyal medya gönderilerinin her ikisi de bir pazarlama kampanyasını ifade eder. Ücretli tanıtım olmadan sosyal medyada olan her şey organiktir. Gönderiler, paylaşımlar, yorumlar, beğeniler veya mesajlar, organik sosyal medya çabalarınızı izlemenin kolay yollarıdır.

Bir sosyal medya gönderisinde “Sponsorlu” yazıyorsa bu, ona verilen herhangi bir tepkinin ücretli bir tepki olarak kabul edildiği anlamına gelir. Ücretli sosyal medya, güçlendirilmiş gönderileri, tıklamalar için optimize edilmiş reklamları, potansiyel müşteri oluşturma formlarını ve video reklamlarını içerir.

Hem organik hem de ücretli bir sosyal medya gönderisi, daha geniş bir kitleye erişim sağlar.

Bizim bir vizyonumuz var: İşletmenizi istediğiniz noktaya taşımak!

Sosyal medya reklamları ile hedef kitleniz için hazırlanmış bir mesajla istediğiniz kitlenize ulaşılarak daha fazla etkileşim sağlanır. ORSA Medya ile hedef kitlenize ulaşmanın yepyeni bir yolunu açarsınız.

Go to Top